KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16181014
*
nr 1618 1014
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Kondition: skadad
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 19:16:17
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinterlandskap vintermotiv
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:44
-
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:45
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:38
-
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:07
-
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42
*
Staffan Hallström
Kondition: skadad
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
nr 1618 1014
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Kondition: skadad
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinterlandskap vintermotiv
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:44 -
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:45 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:38 -
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:07 -
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42